1.1.-30.6. PŘILOŽ SVŮJ KÁMEN - Kaple na Pramenech

Myšlenka obnovy základů kaple na Pramenech se zrodila na podzim roku 2010 v hlavách několika osob z Podesní. „Náhodný“ nález korpusu Krista z původní kaple se sešel se záměrem osadit na místě kaple „Kříž smíření“ s původními německými obyvateli odsunutými po 2.světové válce. Tyto silné impulsy měly za následek lavinu dalších událostí, které vyústily v to, že iniciativa soukromých osob se spojila se záměry o.s. Obnova kulturního dědictví údolí Desné.

A nyní nastává i Vaše chvíle, pokud Vás myšlenka obnovy základů zmizelého kostelíka v takřka zmizelé dědině nad krajinou oslovila, tak ... s dovolením si vypůjčíme skautské heslo:

 "Přilož svůj kámen!"

Přinesete-li z dáli či zblízka (!!! hlavně NE ze zdejší hřbitovní zdi, její oprava nás ještě čeká!!!!) kámen, který rozmnoží již navezené hromady, přispějete svojí troškou k obnově tohoto divukrásného místa a svobodný vítr, co tudy vane, Vám za to načechrá duši, či andělská křídla bílých mraků budou tak nějak víc na dosah ...

I Váš kámen bude čekat, podaří-li se občanskému sdružení získat grant z Nadace OF - "Opomíjené památky 2012" a pak se do roka a do dne i on stane základem připomínky ztracené osady, lidí, kaple... Čeká nás: vyzdít základy, vnitřek vydláždit placáky, přidat infotabuli a lavičky...

Podrobnosti viz.příloha a Opravy památek 

               

               

Přiložené soubory: 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému