11.Pouť lidí dobré vůle na Štolnavu

Na počátku našeho lidského snažení bylo postavit na místě zaniklé obce Štolnava (Prameny u Žárové) „Kříž smíření“. Tato iniciativa přerostla v projekt Obnovy základů kostela sv. Jana a Pavla, který byl zbořen v r.1965 československou armádou.

Díky mnoha ochotným dobrovolníkům, dárcům (např.fond "ČSOB a Era pro podporu regionů") a sponzorům mohlo vzniknout dílo, které nejen nám, ale i budoucím generacím připomene, že na tomto krásném místě naší země žili lidé, kteří ho měli rádi a zanechali zde svoji nesmazatelnou stopu.

U příležitosti dokončení obnovy základů kostela svatých Jana a Pavla a opravy hřbitovní zdi jsme vás v roce 2017 pozvali na 4. Pouť lidí dobré vůle.

 

A letos na 17.6.2023 jsme pro vás připravili již

11. Pouť lidí dobré vůle na Štolnavu.

 

Na jaře roku 2014 jste na Štolnavě mohli vidět tento stav:

 

                                  

 

                                      

                                            

 ... a do pouti v červnu 2014 se ho podařilo ještě vylepšit.

 

A vydařila se i vlastní pouť...

 

                                  

 

                                  

  

                                  

 

 

Přiložené soubory: 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému