12. Pekařovská pouť 14.-16.8.

Ten čas letí čím dál rychleji, řekne si mnohý dospělý, ale možná i díky tomu má Pekařovská pouť takovou dlouhou řádku let tak rychle za sebou. Ale hlavně nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Marie, a proto se letos budeme moci opět setkat v této nádherné podhorské osadě během       12. Pekařovské pouti.

Tak jako každoročně bude součástí pouti i Mezinárodní setkání flašinetářů, kterým bude v pátek 14.8. pouť zahájena ve Velkých Losinách v Ruční papírně a na Státním zámku a v neděli 16.8. na stejných místech i ukončena.

Především Vás však srdečně zveme do Pekařova v sobotu 15.8.2015 a snad pro Vás nachystáme opět nějaké příjemné překvapení... 

A nebo bude příjemné už jenom pouť navštívit?...

                                        

Co můžeme již v tuto chvíli s určitostí konstatovat, že letos se obnovené premiéry nedočká restaurovaný velký píšťalový flašinet zakoupený o.s. v roce 2010 ze soukromé sbírky. Jedná se o jeden z největších flašinetů, který kdy firma F.Kolb&Söhne v Pekařově vyrobila, a proto je oprava tohoto historického kousku náročná časově i finančně. Z tohoto důvodu se nejenom zvuku restaurovaného flašinetu dočkají návštěvníci Pekařovské pouti až v roce 2016.

                                        

Mezitím však můžete drobným obolosem podpořit jeho opravu a to například na letošní 12. Pekařovské pouti přímo osobně u mistra restaurátora pana Radka Janouška z Liberce.

A připojujeme foto z oprav hracího válce:

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému