1.benefiční koncert na obnovu základů kaple na Pramenech - únor, březen Šumperk

Na 1. benefiční koncert ve prospěch obnovy základů kaple sv. Jana a Pavla na Pramenech se můžete těšit v průběhu měsíce října 2013. Koncert pěveckých skupin z Podesní (pravděpodobně Schola od sv.Jana Křtitele a Avonotaj) se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku.

Nebudeme zapírat - hlavním důvodem tohoto koncertu je zajistit alespoň dodatečně část finančních prostředků na dokončené hrubé stavební prace, které byly vykonány při obnově základů kaple na Pramenech do konce roku 2013 (získané finance do 08/2013 45.000,-, předpokládané celkové výdaje do 12/2013 cca 80.000,-). 

Hlavním příčinou dodatečného zajišťování peněz na již realizované práce je nepřidělení grantu ve dvou řízeních a výrazné krácení u třetího grantového řízení. V současné době byla podána žádost o grant na rok 2014 z fondu "ČSOB a Era na podporu regionů" administrovaný nadací VIA.

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému