21. Pekařovská pouť

Pekařovská pouť má za sebou dlouhou řádku let, a protože nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Maria, budeme se moci letos setkat v této nádherné podhorské osadě již po jednadvacáté. Letošní Pekařovská pouť bude opět probíhat v menším rozsahu než v době "své největší slávy".

Součástí 21. Pekařovské pouti bude XII. setkání flašinetářů. Flašinetáři se svými nástroji zamíří do Pekařova v roce 2024 po několikaleté odmlce a po loňském nenápadném oživení akce. V této podhorské osadě, kde do začátku 2. světové války ve flašinetářské dílně Franze Kolba vznikaly nástroje nejrůznějšího provedení, se setkají flašinetáři především z Čech a Moravy.

Kromě vystoupení flašinetářů a dalšího kulturního programu proběhne i nejdůležitější součást Pekařovské pouti a to Mše svatá v místní kapli Nanebevzetí Panny Marie.

 

Přiložené soubory: 
application/pdf ikonaPlakát pouti 2023 (317.51 KB)

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému