Přednáška o historii osady Štolnava - poděkování

Děkujeme Městské knihovně v Šumperku a všem návštěvníkům, kteří se zúčastnili přednášky o zaniklé obci Štolnava a díky nimž se podařilo celkem vybrat úctihodných 6.608,- Kč. Finance budou použity na uhrazení zednických prací souvisejících s vyzděním základů. Tyto práce provedli na konci října p.Peterka a p.Koutný a výsledkem toho jsou základy v tomto stavu:

                                         

DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM A ZA VAŠI FINANČNÍ PODPORU, KTEROU JSTE VYJÁDŘILI ÚČASTÍ NA NÍŽE UVEDENÉ AKCI. (A omlouvám se za uvedení špatné hodiny začátku přednášky. M.Černohous).

 

Ti, kteří se zajímáte o historii zaniklých obcí v Podesní a kteří by jste chtěli finančně přispět na projekt o.s. "Obnova základů kaple sv. Jana a Pavla na Pramenech (Štolnavě)", budete mít přece jenom šanci ještě letos. Díky aktivitě Městské knihovny v Šumperku si budete moci vyslechnout přednášku o historii horské obce Štolnava nedaleko Rejchartic a to 4.12.2013 v 17:00.

                                       

Kromě povídání o hluboké minulosti obce si budete moci vyslechnout i pár slov o znovuobnovené přítomnosti kaple a o projektu obnovy jejich základů. Dále se budete moci zaposlouchat do autorského čtení ze známé publikace "Tucet báchorek z Podesní". A protože se akce uskuteční v době adventní, bude pro milovníky historie připraveno malé milé překvapení...

 

Přiložené soubory: 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému