Tucet báchorek z Podesní

Na začátku kalendářního léta vydalo občanské sdružení ve spolupráci s Městskou knihovnou v Šumperku sborník 12 báchorek pod názvem "Tucet báchorek z Podesní". Publikace byla sepsána v "autorské literární dílně" sdružení a jednotlivé báchorky vycházejí z původních německých pověstí Podesní.

 

                                       

                           Titulní strana sborníku "Tucet báchorek z Podesní".

Sborník, na který jsme obdrželi dotaci ze Svazku obcí údolí Desné ve výši 25.000,-Kč, obsahuje kromě báchorek z každé obce Podesní krátké informace o historii obce, soutež pro děti a nádherné ilustrace od P.Válka. Publikace byla přivítana na světlo světa  22.6. během akce Pradědovy letokruhy na Paprsku, kterou pořádal Klub českých turistů. Zde si můžete prohlédnout fotografie z akce. 

V současné době je knihu možno zakoupit v Rapotíně (Turistické informační centrum-KKC Rapotín, Jahn-Kunčar smíšené zboží), ve V.Losinách (Informační centrum) a v Šumperku (Městská knihovna Šumperk, Kozí krámek na Hlavní třídě, trafika LaRos, Knihkupectví Duha a Coufalová-Tón). K zakoupení bude také během 10.Pekařovské pouti 16.-18.8.2013.

Pro navození atmosféry připojujeme obrázky a jednu z báchorek...

 

                              

            Ilustrace k báchorce "Kterak byly založeny Sesterské kostely".

 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému