Andělské louky 2014 - Rejchartice

První ročník sochařského a řezbářského sympozia Andělské louky v Rejcharticích 2013 se zrodil v hlavách kolegů řezbářů a kamarádů před třemi lety. Romana Krestýnová, Tomáš Wurst, Marek Suchan a Jiří Račák se sešli u dobrého vína a nechali se inspirovat překrásnou krajinou a loukami v Rejcharticích. Ke spolupráci jsme přizvali rejchartické domorodce, kteří se pro náš projekt příjemně nadchli. O podporu nad touto bohulibou činností jsme požádali faráře a našeho kamaráda Milana Palkoviče z Velkých Losin, který přislíbil patronát a duchovní a teoretické vedení, abychom netápali v dané andělské symbolice.

Sochařské sympozium ANDĚLSKÉ LOUKY 2014 (2. ročník) již má své patrony a spolupořadatele: je to občanské sdružení OBNOVA KULTURNÍHO DĚDICTVÍ ÚDOLÍ DESNÉ, Město ŠUMPERK a obec Rejchartice. Součástí projektu je tzv. „Andělská stezka“, která bude propojovat Šumperk – Rejchartice (po modré značce) v jednotlivých zastaveních.

Vše se nedá stihnout během pěti dnů sympozia. Osloveni jsou i další kolegové sochaři, jejichž pracovní povinnosti nedovolují zúčastnit se v tomto termínu a jednotlivá díla budou zpracovávat a připravovat během následujících měsíců. V příštím roce (2015) se tedy můžeme těšit na další díla. Celý projekt je otevřený a naším záměrem je pokračovat, bude-li dost mecenášů a sponzorů..

 

                                           

 

Text byl převzat ze stránek www.andelskelouky.wz.cz, kde můžete najít další informace.

 

Přiložené soubory: 
image/jpeg SymbolPlakát akce (327.44 KB)

Wiederherstellung des Kulturerbes im Teßtal, Bürgervereinigung zur Rettung bedrohten und wertvoller Bauten, von Traditionen und geistiger Kultur im Teßtal.

Powered by Drupal, einem Open-Source Content-Management-System.