12. Pekařovská pouť 14.-16.8.

Ten čas letí čím dál rychleji, řekne si mnohý dospělý, ale možná i díky tomu má Pekařovská pouť takovou dlouhou řádku let tak rychle za sebou. Ale hlavně nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Marie, a proto se letos budeme moci opět setkat v této nádherné podhorské osadě během       12. Pekařovské pouti.

Tak jako každoročně bude součástí pouti i Mezinárodní setkání flašinetářů, kterým bude v pátek 14.8. pouť zahájena ve Velkých Losinách v Ruční papírně a na Státním zámku a v neděli 16.8. na stejných místech i ukončena.

Především Vás však srdečně zveme do Pekařova v sobotu 15.8.2015 a snad pro Vás nachystáme opět nějaké příjemné překvapení... 

A nebo bude příjemné už jenom pouť navštívit?...

                                        

Co můžeme již v tuto chvíli s určitostí konstatovat, že letos se obnovené premiéry nedočká restaurovaný velký píšťalový flašinet zakoupený o.s. v roce 2010 ze soukromé sbírky. Jedná se o jeden z největších flašinetů, který kdy firma F.Kolb&Söhne v Pekařově vyrobila, a proto je oprava tohoto historického kousku náročná časově i finančně. Z tohoto důvodu se nejenom zvuku restaurovaného flašinetu dočkají návštěvníci Pekařovské pouti až v roce 2016.

                                        

Mezitím však můžete drobným obolosem podpořit jeho opravu a to například na letošní 12. Pekařovské pouti přímo osobně u mistra restaurátora pana Radka Janouška z Liberce.

A připojujeme foto z oprav hracího válce:

Wiederherstellung des Kulturerbes im Teßtal, Bürgervereinigung zur Rettung bedrohten und wertvoller Bauten, von Traditionen und geistiger Kultur im Teßtal.

Powered by Drupal, einem Open-Source Content-Management-System.