14. Pekařovská pouť 11.-13.8.

Pekařovská pouť má za sebou dlouhou řádku let, a protože nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Maria, budeme se moci letos setkat v této nádherné podhorské osadě již po čtrnácté.

Tak jako každoročně bude součástí pouti i Mezinárodní setkání flašinetářů, kterým bude v pátek 11.8. pouť zahájena v Ruční papírně Velké Losiny a v Hostinci Na Rychtě Hanušovice. V neděli 13.8. bude pouť a setkání ukončeno v Ruční papírně a v KKC Rapotín.

Hlavní program pouti se uskuteční v Pekařově v sobotu 12.8.2017 a snad pro Vás nachystáme opět nějaké příjemné překvapení...

Třeba uvedením nové knihy na světlo světa, divadlením vystoupením souboru z Brna... Podrobný program níže v přílohách Vám vše odhalí. 

Na pouť Vás srdečně zveme.

 

                                  

 

Uspořádání Pekařovské pouti, tak jako v loňském roce, podpořil svou dotací Olomoucký kraj, a tak jako každoročně finančně připěly i obce Podesní - Nový Malín, Petrov nad Desnou, Rapotín, Rejchartice, Sobotín, Velké Losiny a Vikýřovice. Nejvice se však na organizaci a financování akce podílí majitel pekařovské kaple, Obec Jindřichov.

Velký dík za pomoc v různých podobách patří také Římskokatolické farnosti Velké Losiny, společnosti Jeseníky-Sdružení cestovního ruchu, Hotelu Na Trojce Pusté Žibřidovice, Městu Šumperk, panu Ondřeji Ščuglíkovi–Zemědělská farma Bukovice a panu Pavlu Šťastnému soukromému zemědělci ze Žárové.

A v neposlední řadě děkujeme všem brigádníkům a dobrovolníkům, kteří zajišťují bezproblémové přípravy a průběh pouti. Ani bez nich by to nebyla ta správná Pekařovská pouť.

Doufám, že nakonec budeme děkovat i "tomu nahoře", který nás bude provázet celý den a který nedopustí, že pouť strávíme v dešti a mokru.

  

Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje.

 

 

 

Přiložené soubory: 

Wiederherstellung des Kulturerbes im Teßtal, Bürgervereinigung zur Rettung bedrohten und wertvoller Bauten, von Traditionen und geistiger Kultur im Teßtal.

Powered by Drupal, einem Open-Source Content-Management-System.